Panasonic DMR-E85H

Dostępność: brak towaru
Cena: 160,00 zł 160.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: -
Kod produktu: 21150
Pin It

Opis

Można stworzyć doskonałą nagrywarkę DVD, której funkcjalność radykalnie ogranicza brak jednego złącza. Testowany model Panasonica jest tego najlepszym przykładem.

Można stworzyć doskonałą nagrywarkę DVD, której funkcjalność radykalnie ogranicza brak jednego złącza. Testowany model Panasonica jest tego najlepszym przykładem.

Oferta nagrywarek cyfrowych Panasonica jest wyjątkowo bogata. Na nowy sezon producent przygotował kilka nowych modeli. Przetestowaliśmy najbardziej zaawansowany z nich - DMR-E85H. Urządzenie pod względem kluczowych cech bardzo przypomina flagowy produkt DMR-E100H (Kino Domowe nr 10/2003).

 

W niektórych aspektach nowy produkt przewyższa wszystkie cyfrowidy japońskiego producenta, jakie do tej pory zostały wprowadzone do oferty. Taką cechą jest układ odpowiedzialny za generowanie obrazu. Po raz pierwszy w wypalarce Panasonica zastosowano wyjścia komponentowe i to dodatkowo wypuszczające sygnał wizyjny poddany progresywnemu skanowaniu (podwojona liczba linii poziomych). Układy wideo zawsze były silną stroną odtwarzaczy DVD Panasonica, a teraz, w co może trudno uwierzyć, wizja jest jeszcze lepsza. Progresywne skanowanie w wykonaniu Panasonica jest doskonałe. Spójność obrazu zachwyca, nie ma także śladu po ząbkowaniu krawędzi. Progressive scan działa także w PAL-u. Filmy mogą być nagrywane na dwóch rodzajach nośników - dysku twardym o pojemności 80 GB oraz płytach DVD-R i DVD-RAM (najpopularniejsze to jednostronne krążki mieszczące 4,7 GB danych). Do niedawna najdłuższy film, jaki udało się zmieścić na płycie tego typu, miał długość 8 godz. i był możliwy do nagrania jedynie w nagrywarce Philipsa DVDR77. Teraz tak długi czas nagrania oferuje także Panasonic. O ile jednak u Philipsa jakość ośmiogodzinnego nagrania jest jeszcze do zaakceptowania, o tyle już u Panasonica zadowoli gusta jedynie bardzo mało wymagających widzów. Obraz w najdłuższym trybie EP dosłownie pływa na ekranie, kwadraty będące objawami wysokiej kompresji są wszechobecne, a jakość dźwięku pozostawia sporo do życzenia. Wydaje się, że zdaje sobie z tego sprawę Panasonic, bowiem udostępnia także alternatywny, 6-godzinny tryb EP. Najlepszą jakość obrazu i dźwięku uzyskamy oczywiście w jednogodzinnym trybie XP. Tu spadek jakości w stosunku do obrazu bazowego jest niezauważalny. Dobra jakość obrazu możliwa jest także do uzyskania po wybraniu programu LP, który umożliwia czterogodzinne nagranie na płycie DVD 4,7 GB. Ogromna pojemność , jakimi są dysk twardy i DVD, pozwala na szczęście na rezygnację z kompromisów jakościowych.

 

Jeśli chodzi o obsługę urządzenia, producent postarał się, aby była ona jeszcze wygodniejsza niż dotychczas. Zastosowano nowe menu ekranowe z czytelniejszą, mniej przeładowaną ikonografią. Dodatkową, niewątpliwą zaletą jest przetłumaczenie wszystkich komend na jęz. polski. Z menu ukrytego pod klawiszem Functions mamy dostęp nie tylko do edycji, odtwarzania i zapisu materiału wideo, ale także do zestawu funkcji konfiguracyjnych. Tu możemy się dowiedzieć kilku ciekawostek o nowej wypalarce. Bardzo dobrą jakość obrazu z tunera telewizyjnego uzyskano dzięki zastosowaniu filtra grzebieniowego usuwającego zakłócenia obrazu. Kolejną nowością jest możliwość odtwarzania płyt DVD-Audio. Niestety, z powodu braku stosownego zestawu wyjść analogowych 5.1 mamy do dyspozycji jedynie 2 kanały dla płyt zapisanych w tym formacie. Ostatnią nowinką jest tryb przyspieszonego kopiowania filmów z dysku twardego na płytę DVD-R. W trybie High Speed odbywa się on z prędkością 32x. Niezabezpieczone filmy DVD-Video można nagrywać na dysk twardy z prędkością 1x. Oznacza to kopiowanie w czasie rzeczywistym. Przy trybie zapisu XP kopia wygląda praktycznie jak oryginał. Ścieżka audio jest zapisywana w formacie DD 2.0. Świetna nagrywarka Pansonica, ma jednak istotną skazę: jest nią brak cyfrowego wejścia DV, a jest to standard przesyłu obrazu i dźwięku stosowany praktycznie we wszystkich kamerach cyfrowych. Umożliwia przesyłanie do cyfrowidu obrazu i dźwięku o nienagannej jakości. Panasonic w tym modelu takiej funkcjonalności nie przewidział, co tym bardziej dziwi, że w innych, nawet mniej zaawansowanych modelach tego producenta, gniazdo DV jest na wyposażeniu. Trudno zgadnąć, co jest powodem takiej polityki, jednak ten brak od razu skreśla wypalarkę DMR-E85 z listy zakupów osób często używających kamer cyfrowych i archiwizujących nagrania wideo na płytach DVD. Na szczęście nie zapomniano o funkcji TimeSlip, która jest dumą firmy i w obecnej postaci nie ma sobie równych na rynku. Chodzi o możliwość odtwarzania od początku nagrania, w trakcie jego nagrywania. Możemy zacząć oglądanie np. filmu od początku, podczas gdy dalsza jego część jest zapisywana w tle. Co więcej, nie trzeba oglądać tego właśnie nagrania, lecz można przeglądać archiwum filmów zgromadzonych na dysku twardym lub zapisywanej w tym samym momencie płycie DVD-RAM. Gdyby nie brak złącza cyfrowego DV, opisywany cyfrowid byłby urządzeniem bliskim ideału. Pod względem użytkowym jest niezwykle dopracowany, a zastosowany układ wideo to klasa sama w sobie. Także dźwiękowo DMR-E85 wypada dobrze. Brzmienie jest zamaszyste, przejrzyste z przeniesieniem ciężaru prezentacji w stronę średnich i wysokich tonów. W kinie domowym bas potrafi jednak stworzyć solidny fundament, który jest niezbędny do uzyskania przekonującego i atrakcyjnego brzmienia.

 

Informacje

Typ nagrywarka DVD z HDD

Cena 3999 zł

Wymiary 43 x 7,9 x 27,4 cm

Waga 4,2 kg

Dystrybutor Panasonic Polska, http://www.panasonic.pl

Obsługiwane formaty

Odczyt: CD-Audio,CD-R/CD-RW, DVD-Video, DVD-R, DVD-RAM

Zapis: DVD-R, DVD-RAM

Funkcje profile obrazu, profile dźwięku, symulacja dźwięku przestrzennego, edycja nagranego materiału wideo, TimeSlip, blokada rodzicielska, progresywne skanowanie, filtr grzebieniowy

Złącza 3 x S-Video, RCA, 2 x Euroscart, 3 x kompozyt, toslink, 3 x RCA, komponent

 

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl